Hospicjum w Wągrowcu

Pielgrzymująca po archidiecezji gnieźnieńskiej kopia Jasnogórskiego Obrazu przerywa na blisko dwa miesiące wędrówkę po parafiach i rozpoczyna nawiedzenie wspólnot zakonnych, wspólnoty seminaryjnej i innych miejsc, z którym pierwszym było Hospicjum Miłosiernego Samarytanina w Wągrowcu.

Obraz nawiedzenia opuścił 7 grudnia dekanat trzemeszeński i został przewieziony do Wągrowca, gdzie w tym i następnym dniu przebywał w tamtejszym hospicjum. W modlitwie chorym i pracownikom towarzyszyli: bp Radosław Orchowicz, ks. prał. Andrzej Rygielski, inicjator budowy hospicjum, ks. kan. Tomasz Kruszelnicki, dziekan wągrowiecki oraz duchowni wągrowieccy. Z hospicjum Obraz Nawiedzenia przekazany został do domu sióstr elżbietanek w Łopiennie, gdzie przebywać będzie do 23 grudnia. Następnie Matka Boża w znaku jasnogórskiego Wizerunku nawiedzi Archidiecezjalny Dom Księży Seniorów, Prymasowskie Wyższe Seminarium Duchowne w Gnieźnie oraz dom sióstr pallotynek w Gnieźnie. Obecna będzie także w więzieniu w Gębarzewie oraz w czwartą niedzielę Adwentu w kaplicy Domu Prymasowskiego oraz w kościele św. Jana w Gnieźnie. 31 stycznia 2023 Obraz powróci na pielgrzymi szlak po parafiach, nawiedzając dwa ostatnie dekanaty – gnieźnieński I i II. Nawiedzenie zakończy się uroczyście w dniach 17-19 lutego w katedrze gnieźnieńskiej.

Fot. ks. Michał Bubacz, Natalia Biskup, Stanisław Owsianny

Prześlij świadectwo